Sivas’ta adrenalin tutkunları için cam seyir terası ziyarete açıldı

Sivas’ta adrenalin tutkunları için cam seyir terası ziyarete açıldı

Kültürel, tarihi ve doğal güzellikleriyle tanınan Sivas’ın Divriği ilçesine yeni bir katma değer kazandıracak seyir terası açıldı.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası başta olmak üzere tarihi konakları ve kalesiyle çok sayıda turisti ağırlayan ilçede valilik himayesinde, İl Özel İdaresi ve Divriği Kaymakamlığının iş birliğinde, Divriği ERMADEN başta olmak üzere hayırseverlerin katkılarıyla inşa edilen yaklaşık 200 metre yüksekliğindeki seyir terası hizmete girdi.

Vali Salih Ayhan, bir yıllık çalışmayla ilçeye çok güzel bir değer kazandırdıklarını belirtti.

“İLK ADIMI ATTIĞIMDA DİZLERİM TİTREDİ”

Cam terastan aşağıya bakıldığında heyecan uyandırdığını aktaran Ayhan, “Ben de ilk adımı attığım zaman dizlerim titredi, ayaklarımın bağı kesildi ama zamanla alıştım. Çünkü teknik kapasitesi çok yüksek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için de özen gösterildi. Bundan dolayı korkulacak, ürkecek bir durum yok ama ilk adımı atmak asıl önemli olan, sonra alışıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

“DİVRİĞİ’YE YENİ BİR DEĞER KAZANDIRDIK”

AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz da​​​​ tarihi ve kültürel güzellikleriyle hafızalarda iz bırakan ilçeye yeni bir değer kazandırdıklarını kaydetti.
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise seyir terasıyla Divriği’nin yarınının bugünden daha güzel olacağını anlattı.

Divriği Kaymakamı Mehmet Bek ve Belediye Başkanı Hakan Gök de emeği geçenlere teşekkür etti.